Narodził się nam Zbawiciel!

25/12/2017

Nie ma co się rozpisywać. Bóg-człowiek, Jezus Chrystus, Zbawiciel nam się narodził. Wielu z nas podążyło pewnie jak pastuszkowie, by spotkać nowonarodzonego Pana. Zgodnie z objawieniem anielskim: «Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan. A to będzie znakiem dla was: Znajdziecie Niemowlę, owinięte w pieluszki i leżące w żłobie». I nagle przyłączyło się do anioła mnóstwo zastępów niebieskich, które wielbiły Boga słowami: «Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom Jego upodobania» [Łk 2,10-14]. Tak też i my wielbiliśmy Boga podczas pasterki, wyśpiewując kolędy na Jego cześć i weseląc się z narodzin małego Dziecięcia.

Wróciłem do domu godzinę temu od dominikanów na Freta i mam ciało oraz ducha w trybie hiperentuzjastycznym! Radość ma jest nawet niejako większa, bo poszedłem na pasterkę wraz z mymi Rodzicami i wujkiem Andrzejem. To nie jest chwila na długie wynurzenia – poświęcę na to kiedyś wpis lub dwa, ale powiem tylko, że ostatni raz mieliśmy okazję uczestniczyć wspólnie w Eucharystii lata temu i szczerze powiedziawszy nie spodziewałem się, że przydarzy się nam to w tym roku, właśnie teraz. A jednak! Chwała Panu, że dokonał tego cudu! Oto odpowiadając na Jego wezwanie znaleźliśmy swoisty kompromis i wspólnie spędziliśmy piękny czas witając Narodzonego. W głowie setki dobrych myśli, serce bije mocniej, a w uszach brzęczą mi cudnie dzwonki, które przynoszą ze sobą wierni na pasterkę na Freta i którymi dzwonią w trakcie śpiewania kolęd.

Wskoczyłem tu tylko na moment, bo i Święta Narodzenia Pańskiego nie są po to, by mitrężyć czas w sieci. Nim czmychnę jednak do łóżka, chciałem podzielić się z Wami swą radością, a wszystkim, którzy kiedyś być może natkną się na ten wpis, życzyć w związku ze Świętami, które my, chrześcijanie, radośnie obchodzimy – Światła, które rozświetli wszelki mrok, Miłości, która przepełni nawet najtwardsze serca oraz Nadziei, która przyszłość nakreśli lekką kreską. Niech Prawda, Dobro i Piękno trwają, i niech zwyciężają – w tych dniach i po wsze czasy. Spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia! Gloria in excelsis Deo!

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s