Wielkanoc, czyli nowe życie

1/4/2018

Czyż nie wiecie, że odrobina kwasu całe ciasto zakwasza? Wyrzućcie więc stary kwas, abyście się stali nowym ciastem, jako że przaśni jesteście. Chrystus bowiem został złożony w ofierze jako nasza Pascha. Tak przeto odprawiajmy święto nasze, nie przy użyciu starego kwasu, kwasu złości i przewrotności, lecz – przaśnego chleba czystości i prawdy [1 Kor 5,6-8].

Dziś najwspanialsze święto dla każdego chrześcijanina – Wielkanoc! Celebrujemy dzień, w którym nasz Pan, Jezus, zmartwychwstał i pojednał ziemię z Niebem. Zasypał przepaść istniejącą między tymi rzeczywistościami i dał nam szansę na nowe życie. I tak jak Stare Przymierze Izraelitów straciło swą moc poprzez śmierć Chrystusa na krzyżu, za sprawą którego zapoczątkowane zostało uniwersalne Nowe Przymierze Boga z ludźmi, tak my chcemy dziś porzucić nasze stare, grzeszne nawyki, byśmy mogli wejść czyści oraz pełni łaski uświęcającej w rozpoczynającą się wraz z tym świątecznym okresem nową, lepszą rzeczywistość. Chcemy iść dalej w życie z Miłością i Prawdą nie tylko na naszych ustach, ale obecną przede wszystkim we wszystkich naszych uczynkach.

Naszym powołaniem jest głosić kerygmat – mamy iść w świat i mówić o Jezusie. Pięknym, pogodnym sercem świadczyć o tym, co Pan Bóg potrafi uczynić z ludźmi, wlewając w nas swą radość i swój pokój. Jeśli ktoś jeszcze nie odpowiedział na Boże wezwanie, by iść i głosić prawdę o Nim – słowem, ale przede wszystkim czynem, to Wielkanoc jest wprost idealnym czasem, by zacząć realizować to powołanie. Siłę możemy czerpać od Jezusa Zmartwychwstałego – On może wszystko i nas potrafi wesprzeć w każdej sytuacji. Ja modlę się teraz, by wsparł mnie szczególnie na przestrzeni najbliższego tygodnia, gdyż postanowiłem, że podzielę się z Wami moim świadectwem, a to jednak nie lada wyzwanie. Czas już, bym opowiedział szerzej o wielkiej radości, którą obdarzył mnie Pan Bóg, uruchamiając proces mojego nawrócenia. Czas też, bym złączył wszystkie moje dotychczasowe opowieści węzłem tej istotnej historii – jak dotąd wciąż nieopowiedzianej, tak bym mógł, zrzuciwszy z barków ciężar wypowiedzenia na głos swego świadectwa, z jeszcze większą mocą odpowiedzieć na wezwania, które Pan Bóg przygotował dla mnie na nadchodzącą przyszłość. Tyle na teraz, bo dzisiejszy, świąteczny dzień pragnę spędzić z najbliższymi, ciesząc się ze zmartwychwstania Chrystusa.

Życzę Wam wartościowego przeżywania tego świątecznego okresu, wspaniałych chwil w rodzinnym gronie, a także refleksji, pozwalającej zagłębić się w cudownej tajemnicy Wielkanocy. Światło rozjaśnia mrok, bo Jezus powstał z martwych i pokonał śmierć. Cieszmy się wraz z całym stworzeniem ze zwycięstwa naszego Pana, Alleluja! Hæc dies, quam fecit Dominus, exultemus, et laetemur in ea. Alleluia, alleluia! (Oto dzień, który nam Pan zgotował, weselmy się nim i radujmy. Alleluja, alleluja!)

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s