Mój czas pójścia za Chrystusem

26/3/2019

Dzisiejsze teksty liturgiczne pochylają się nad tematem przebaczenia. Ewangelia przypomina pytanie o konieczność przebaczenia, które Piotr zadał Jezusowi, oraz przypowieść o nielitościwym dłużniku, zaś czytanie [Dn 3,25.34-43] stanowi fragment Pieśni Azariasza. Poniżej prezentuję nieco inny niż w liturgii wybór wersów tej pięknej starotestamentowej pieśni.

Błogosławiony jesteś, Panie, Boże naszych przodków, i pełen chwały; imię Twoje jest błogosławione na wieki. (…) Tak, zgrzeszyliśmy i popełniliśmy nieprawości, opuszczając Ciebie. Okazaliśmy się przewrotni we wszystkim, a przykazań Twoich nie słuchaliśmy. (…) Teraz zaś nie mamy odwagi otworzyć swych ust. Wstyd i hańba okryła Twoje sługi i tych, co cześć Ci oddają. (…) Niechaj dusza strapiona i duch uniżony znajdą u Ciebie upodobanie. (…) Ci, co pokładają ufność w Tobie, nie mogą doznać wstydu. Teraz zaś postępujemy za Tobą z całego serca, odczuwamy lęk przed Tobą i szukamy Twego oblicza. Nie zawstydzaj nas, lecz postępuj z nami według swej łagodności i według wielkiego swego miłosierdzia.

Przywołuję Pieśń Azariasza, bo jest ona niczym modlitwa, z którą na ustach wchodzę w szczególny czas pustyni, położonej gdzieś na skraju codzienności. Idę wraz ze świętym Markiem za Chrystusem, by zobaczyć, co Syn Człowieczy ma mi do powiedzenia. Szukam Słowa w sobie, zasłuchując się w Dobrą Nowinę, którą głosił. Rozeznaję drogę Jezusa w moim życiu. Zamilknę z tej okazji na około tydzień. Zależy mi, aby nie dekoncentrować się i pozwolić Słowu rozlać się we mnie. Nim jednak na dobre rozgoszczę się na pustyni, pragnę podzielić się dźwiękami, które grają mi dzisiaj w uszach. Kto wie, może oaza, do której zmierzam, brzmi właśnie tak?

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s